Prezent dla pracownika z okazji jubileuszu pracy nie jest łatwym prezentem. Często w takich przypadkach wybiera się po prostu pieniądze, bo to pewnie źródło zadowolenia. Jeśli jednak naprawdę chcemy wyróżnić pracownika za lata jego pracy, powinniśmy wybrać też coś dodatkowo, co sprawi, że pracownik rzeczywiście poczuje się wyjątkowo. Podwyżka czy po prostu premia też wiąże się ze zwiększeniem dochodów, dlatego sam fakt podarowania większych pieniędzy nie jest dla jubileuszu pracy tak szczególny.

Prezent dla pracownika – upominek i premia?

Prezent dla pracownika w formie zapłaty z pewnością go ucieszy, ale nie sprawi, że będzie się ta chwila różniła czymkolwiek od innych sytuacji. Warto więc zdecydować się na połączenie prezentu w formie koperty z pieniędzmi z czymś dodatkowym. Jeśli kontakty w naszej firmie są bliskie i osobiście znamy naszego pracownika na tyle dobrze, by wiedzieć, co go ucieszy – możemy spróbować w ten sposób. Jednak niepewność, a i brak bliskich relacji, nakazuje zachowanie dystansu.

Tutaj dobrym pomysłem będą standardowe prezenty typu skórzany portfel czy butelka dobrego alkoholu w wydaniu spersonalizowanym. Z tego powodu wiele osób wybiera grawerowane prezenty dla swoich pracowników. Wtedy te popularne i dobrze prezentujące się upominki nabierają wyjątkowości i są dużą radością dla pracownika. Jeśli więc nie chcemy sprawić wrażenie tych, którzy prezentu szukali na ostatnią chwilę lub wręczyli go niemal od niechcenia. Wybierzmy coś właśnie w takim tonie. Jubileusz pracy to dobra okazja do tego, by pracownika naprawdę wyróżnić.